SNOUBENÍ
paštik a vína

Májka – naše Májka

Rulandské modré pozdní sběr 2016

Víno rubínové barvy s vůní kompotových jahod a červeného rybízu. Výrazné aroma je podpořeno zráním v sudu. V chuti cítíme tóny vanilky a kokosu s jemnou švestkovou dochutí. Celkově má toto Rulandské modré dlouho dochuť se středními kyselinkami.

Chuť Májky krásně doplní jemnější Rulandské modré pozdní sběr 2016. Toto víno má nižší tříslovinku, proto nám neruší chuť Májky.

Matěj

Pálava pozdní sběr 2017

Krásná žlutozelená barva Pálavy krásně ladí s intenzivní květinovou vůní lučních květů a čerstvě posečené louky. V chuti na nás zapůsobí tóny exotického ovoce, kde dominuje mango a citrusy. Při vychutnávání tohoto vína cítíme střední kyselinku podpořenou limetkami a světlým grepem.

Mírně pikantní Matěj se skvěle hodí k intenzivní vůni a chuti Pálavy pozdní sběr 2017.

Svačinka

Modrý Portugal Rose collection

Víno tmavě rubínové barvy s květinovou vůní. V chuti můžeme cítit zralé hrušky, borůvky a třešně. V chuti cítíme také jemné třísloviny.

Jemné tříslovinky Modrého Portugalu krásně doplní chuť paštiky Svačinka.

Lahůdková

Veltlínské zelené Rose collection

Víno světle žluté barvy v odrůdovou vůní bílého pepře a lipového čaje. Středně plná mandlová chuť se mísí s jemnou kyselinkou citrusů. Díky mandlím můžeme v chuti cítit jemnou hořčinku. Jde o krásný Veltlín, který naše chuťové buňky upoutá dlouhou jemně peprnou dochutí.

Jemně peprná chuť Veltlínského zeleného krásně podtrhne chuť Lahůdkové paštiky.

S husími játry

Ryzlink vlašský Rose collection

Víno světle žluté barvy s nazrálou květinovou medovou vůní. Ve středně plné chuti se objevují tóny vlašského ořechu a medových pláství, které ladí s vůní. Jde o krásně harmonický odrůdový vlašák s plnou chutí a dlouhou jemně ořechovou dochutí.

Jemnější paštiku s husími játry krásně doplní dlouhá ořechová dochuť Ryzlinku vlašského.

S mandlemi

Tramín červený pozdní sběr 2017

Víno zlatožluté barvy s čistě odrůdovou vůní lučních květů a jarní růže s jemnými tóny nasládlého medového aroma. Výrazné aroma krásně doplňuje plná chuť vína se středními kyselinkami, ve které dominují brusinky a citrusy, převážně grep. Jde o nádherně vyvážený Tramín jak ve vůni, tak v chuti.

Tramín červený pozdní sběr 2017 s jemnými medovými tóny krásně doplní paštiku s mandlemi.

S brusinkami

Svatovavřinecké rosé Rose collection

Víno světle růžové barvy s vůní drobných lesních plodů. V ovocné chuti dominují lesní jahody, jde o víno s příjemnou kyselinkou a střední dochutí.

Paštika s brusinkami je krásně doplněna ovocnými tóny Svatovavřineckého rosé.

Májka

Sauvignon pozdní sběr 2017

Víno světle žluté barvy se štíhlejším aroma, ve kterém dominuje angrešt a citrusy, můžeme cítit také rozkvetlý akát podporující výraznější intenzitu vůně. V chuti osvěží šťavnatá kyselinka s tóny limetky a angreštu, mísící se zelenou vinohradnickou broskví. Jemná hořčinka krásně podtrhne střední dochuť vína.

Sauvignon pozdní sběr 2017 se svěží kyselinkou krásně doplní jemnou chuť Májky.

S kuřecím masem

Chardonnay pozdní sběr 2017

Víno světle žluté barvy s vůní lipového květu a jemným aroma praženého lískového oříšku. V chuti středně plné, odrůdové a krásně šťavnaté, dominuje chuť velkých jahod doplněná o tóny ořechů, která se na víně podepíše jemnou hořčinkou.

Plná chuť májky s kuřecím masem ladí se šťavnatým Chardonnay pozdní sběr 2017 s tóny ořechů.

Se zeleným pepřem

Cabernet Moravia pozdní sběr 2016

Krásně rubínová barva s vůní červeného ovoce, kde dominuje třešňovo-višňové aroma a tóny dřevěného sudu. V chuti můžeme cítit jemně kávovou chuť, která doplňuje výraznou tříslovinku. Jde o víno s plnou chutí a dlouhou dochutí, díky které si můžeme Cabernet pořádně vychutnat.

Výrazná chuť Májky se zeleným pepřem se skvěle hodí ke Cabernetu Moravia pozdní sběr 2016 s výraznější tříslovinkou.

S brusinkami

Dornfelder pozdní sběr 2016

Víno tmavě červené barvy s aroma hořké čokolády a tóny kávy. V chuti sametově plné s dlouhou dochutí a výraznou tříslovinkou. Jde o nazrálý a krásně odrůdový Dornfelder.

Dornfelder pozdní sběr 2016 s dlouhou dochutí krásně doplní Májku s brusinkami.